Dodano: 26 marca 2024
1:33 minut

kolaż zdjęć Targi Pracy

Targi Pracy

W dniu 20 marca 2024 roku na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbyły się Targi Pracy zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku oraz Miasto Białystok. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno pracodawców, jak i osób poszukujących zatrudnienia. Podczas Targów można było skorzystać z bezpłatnych porad prawnych z zakresu prawa pracy udzielanych przez ekspertów z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku.

Wsparcie Pracowników i Pracodawców

Pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy odpowiadali na liczne pytania dotyczące m.in. zawierania umów o pracę, czasu pracy, urlopów, wynagrodzeń i innych kwestii związanych ze stosunkiem pracy. Dzięki fachowej wiedzy i doświadczeniu inspektorów, uczestnicy Targów mogli rozwiać wątpliwości oraz uzyskać rzetelne informacje prawne.

Telefoniczne Porady Prawne

Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku oferuje również stałą możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych w swojej siedzibie oraz oddziałach w Łomży i Suwałkach. Porady telefoniczne można uzyskać dzwoniąc pod numer 801 002 408 (dla telefonów stacjonarnych) lub 459 595 408 (dla telefonów komórkowych).

Osobiste Porady Prawne

Osobiste porady prawne udzielane są pracownikom i pracodawcom:

  • w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Białymstoku przy ul. Fabrycznej 2 (pok. 102A) w poniedziałki w godzinach 9:00-17:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach 9:00-15:00,
  • w Oddziale w Łomży przy ul. Polowej 55A we wtorki i czwartki w godzinach 9:00-15:00,
  • w Oddziale w Suwałkach przy ul. Świerkowej 60 we wtorki i czwartki w godzinach 9:00-15:00.

 

Uzyskanie profesjonalnego wsparcia ze strony Państwowej Inspekcji Pracy stanowi doskonałą okazję do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości dotyczących praw i obowiązków pracowniczych. Dzięki rzetelnym i kompetentnym poradom prawnym, można ustrzec się przed potencjalnymi konfliktami i naruszeniami przepisów w relacji pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. 

Galeria