• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

01.06.2021

Centralny finał konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”

 

Informacje tej treści zawsze są podawane z wielką radością.

Po raz pierwszy w historii konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”, wydarzyło się by pierwsze dwa miejsca przypadły uczennicom jednej szkoły. Jakże nam miło poinformować, że stało się to za sprawą szkoły z naszego województwa, a dokładnie z Zespołu Szkół Handlowo- Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku.

Etap centralny odbył się w dniu 28 maja 2021r. i został przeprowadzony w dość nietypowy sposób, gdyż uczestnicy z całego kraju o jednej godzinie udzielali odpowiedzi na 50 pytań w siedzibach okręgowych inspektoratów pracy swojego województwa. Nad przebiegiem finału wirtualnie czuwała komisja z Głównego Inspektoratu Pracy, która w dniu 31 czerwca podała wyniki końcowe. A te, podkreślić należy raz jeszcze są fantastyczne:

I miejsce - Paula Dunaj z Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku

II miejsce - Paulina Malinowska z Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku.

Sukces oczywiście był możliwy wyłącznie z racji ogromnego zaangażowania opiekunki obu dziewcząt Pani Anety Nartowicz.

Pani Nartowicz już od kilku lat przygotowuje swoich podopiecznych do kolejnych edycji wymienionego konkursu, a jej podopieczni niejednokrotnie zajmowali medalowe miejsca w etapie krajowym, niemniej nie było nigdy pierwszego, a tym bardziej jednocześnie pierwszego i drugiego miejsce.

Konkurs, który zorganizowano po raz ósmy, jest kierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa pracy oraz inspirowanie młodych ludzi do podnoszenia poziomu wiedzy w tym zakresie.

Jeszcze raz gratulujemy laureatkom, opiekunce i oczywiście dyrekcji Zespołu Szkół Handlowo- Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku tak wielkiego sukcesu.

 GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123