• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

06.09.2021

OIP w Białymstoku na Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych

 

W dniach 4-5.09.2021r. w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyła się tegoroczna wystawa zwierząt hodowlanych i jak zwykle zgromadziła kilkuset hodowców bydła, koni, owiec i królików oraz tysiące zwiedzających.

 

 

Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku tradycyjnie zorganizował punkt informacyjny pod namiotem wystawienniczy w samym centrum wystawy czyli obok ringu. Zainteresowani rolnicy mogli otrzymać porady związane z bezpieczeństwem pracy w rolnictwie oraz otrzymać ulotki, broszury i gadżety podnoszących wiedzę o zasadach bhp. W trakcie wystawy udzielono kilkudziesięciu porad z zakresu rolnictwa i przeprowadzono kilkadziesiąt rozmów z rolnikami wystawiającymi zwierzęta. Większość z nich dotyczyła bezpieczeństwa pracy przy obsłudze bydła mlecznego i mięsnego.

Ponadto w ramach kampanii pod nazwą „Prawa przez cały rok” prowadzonej przez Europejski Urząd ds. Pracy (ELA) i wspieranej przez Państwową Inspekcję Pracy, przedstawiciel OIP udzielał osobom zainteresowanym porad prawnych z zakresu prawa pracy (w tym dotyczących pracy sezonowej w rolnictwie).  Wiele osób skorzystało z udostępnionych materiałów informacyjnych w tym zakresie.

 

 

W namiocie PODR Szepietowo wspólnie z OIP Białystok i OR KRUS Białystok zorganizowano dwudniowy konkurs dla dzieci pod hasłem „Dziecko bezpieczne na wsi”, w którym na wylosowane z koszyczka pytania odpowiedziało poprawnie kilkaset dzieciaków. Wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety ufundowane przez organizatorów oraz materiały promocyjne – broszury, komiksy i płytki CD.