• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

18.07.2022

I Powiatowy Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich

 

Dnia 17.07.2022r. w Kobylinie- Borzymach odbył się I Powiatowy Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich zorganizowany pod Patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uroczystość rozpoczęła msza święta z udziałem wielu pocztów sztandarów, a następnie zebrani przemaszerowali na plac przy Urzędzie Gminy Kobylin- Borzymy. 

W trakcie pikniku można było spróbować wielu regionalnych smakołyków. Nie zabrakło również innych atrakcji w formie występów artystycznych czy też pokazów kulinarnych w wykonaniu profesjonalnych kucharzy: Gospodynie z KGW rywalizowały w kilku konkursach: konkursie kulinarnym "Bitwa Regionów", konkursie na najładniejsze rękodzieło, najatrakcyjniejsze stoisko, najlepszy regionalny wypiek oraz najlepszą nalewkę. 

Wśród wielu wystawców wspólne stoisko informacyjne zorganizowali Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku, Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie oraz Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białymstoku. Przy stoisku informacyjnym zainteresowane osoby mogły uzyskać niezbędne informacje dotyczące bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym oraz prawnej i technicznej ochrony prawa pracy. Jednocześnie dzieci odwiedzające stoisko brały udział w konkursie zorganizowanym przez w/w instytucje, który polegał na odpowiedzi na wylosowane pytanie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym. Każdy z 50 uczestników konkursu, udzielając poprawnej odpowiedzi na wylosowane przez siebie pytanie zostawał laureatem konkursu otrzymując nagrodę niespodziankę.GIP Przejdź do GIP Porady prawne