• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

30.09.2022

Gospodarstwo rolne ze Spiczek w Podlaskiem nagrodzone przez Głównego Inspektora Pracy

W siedzibie Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie odbyła się uroczystość podsumowująca XIX edycję Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Wśród nagrodzonych znalazło się gospodarstwo rolne Państwa Izabelli i Marka Sakowskich z miejscowości Spiczki w gminie Orla w województwie podlaskim. Podczas uroczystości, która miała miejsce 29 września 2022 r. Właściciele gospodarstwa odebrali nagrodę specjalną Głównego Inspektora Pracy, którą przyznano za stosowanie udogodnień oraz innowacyjnych rozwiązań technicznych wpływających na poprawę bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym. Nagrodę wręczyła Pani Małgorzata Dziemińska, Zastępca Głównego Inspektora Pracy. W uroczystości uczestniczył Okręgowy Inspektor Pracy Marek Aleksiejuk oraz Bartłomiej Królik – Główny Specjalista zajmujący się w OIP w Białymstoku tematyką bezpieczeństwa pracy w rolnictwie.

Spiczki Główna A

Zdobywcy nagrody specjalnej – Państwo Sakowscy z synem wraz z Małgorzatą Dziemińską i Markiem Aleksiejukiem.

 

Spiczki 2

Spiczki 3

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od 2003 roku. Państwowa Inspekcja Pracy od lat jest współorganizatorem tego przedsięwzięcia, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych. W tym roku w konkursie uczestniczyły 994 gospodarstwa z całego kraju, w tym 81 z województwa podlaskiego.

autor: Wioletta Młynarczuk

GIP Przejdź do GIP Porady prawne