• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

10.10.2022

Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie”

 

W dniach 08- 09 października 2022r. na terenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyły się Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie”, które były zarówno ostatnimi targami zorganizowanymi przez PODR w tym sezonie wystawienniczym.

Pogoda była zmienna, jak jesienią, ale nie przeszkodziła zwiedzającym w wyborze roślin do ogrodu czy sadu. Bogaty asortyment przygotowany przez ok. 250 wystawców sprostał oczekiwaniom klientów. Tłumy zwiedzających opuszczały tereny wystawiennicze z rękoma pełnymi siatek nasadzeń.

W wydarzeniu wzięły udział instytucje wspierające rolnictwo z naszego województwa, a wśród nich swój punkt informacyjny zorganizował także Okręgowy Inspektorat Pracy
w Białymstoku. Przy stoisku zainteresowane osoby uzyskały niezbędne informacje dotyczące bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym oraz prawnej i technicznej ochrony prawa pracy. Osoby odwiedzające stoisko otrzymały bezpłatne informatory, wydawnictwa z zakresu prawa pracy, bhp, legalności zatrudnienia oraz materiały prewencyjne. W ofercie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku znalazło się także coś dla najmłodszych dla których został zorganizowany dwudniowy konkurs testowy z wiedzy dotyczącej bezpiecznej pracy w rolnictwie. Laureaci konkursu jednocześnie byli w stanie zweryfikować swoją wiedze w w/w temacie,  a także wygrywali nagrody rzeczowe. Zarówno punkt informacyjny jak i konkurs cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających.

Na głównej scenie wystawy został również podsumowany etap wojewódzki XIX Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”,  w którym Okręgowy Inspektorat Pracy był współorganizatorem oraz fundatorem nagród. Laureatami konkursu na szczeblu wojewódzkim zostali:

I miejsce – Izabela i Marek Sakowscy z miejscowości Spiczki, gm. Orla, powiat bielski.

II miejsce – Jarosław Grabowski z miejscowości Franki Piaski, gm. Kobylin – Borzymy, powiat wysokomazowiecki.

III miejsce – Aneta i Adam Gąsowscy z miejscowości Łapy-Korczaki, gm. Łapy, powiat białostocki.

Nagrody laureatom wręczał Jarosław Janowicz – Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Białymstoku d.s. Prawno – Organizacyjnych.GIP Przejdź do GIP Porady prawne