• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

15.11.2022

Cykl szkoleń w szkołach ponadpodstawowych

 

W dniu 15 listopada 2022 roku pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku prowadzili szkolenie z zakresu prawa pracy u uczniów Zespołu Szkół Rolniczych im. mjr. Henryka Dobrzyńskiego- Hubala w Sokółce. Głównym celem szkoleń jest rozpowszechnianie kultury pracy oraz kształtowanie postawy uczniów w zakresie bezpieczeństwa pracy.

Wnioskując z wysokiej frekwencji na szkoleniu oraz na podstawie opinii wyrażanych w trakcie spotkania, tematyka i forma okazały się celnym przedsięwzięciem. W szkoleniu uczestniczyło 91 uczniów, którzy wykazywali zainteresowanie w omawianych zagadnieniach. Uczniowie zadawali pytania między innymi z zakresu form zatrudnienia, minimalnych stawek wynagrodzenia.

Dziękujemy nauczycielom Zespołu Szkół Rolniczych im. mjr. Henryka Dobrzyńskiego- Hubala w Sokółce za zaproszenie i zaangażowanie w organizacji szkolenia. Wspólnie możemy rozwijać działania na rzecz edukacji młodych osób, podnoszenia ich świadomości w dziedzinie bezpieczeństwa, praw i obowiązków w pracy.GIP Przejdź do GIP Porady prawne