Dodano: 11 października 2023
1:42 minut

punkt porad prawnych

Targi Pracy

Państwowa Inspekcja Pracy podczas Targów Pracy na Politechnice Białostockiej udzielała porad prawnych studentom. Wydarzenie, które odbyło się 10 października 2023 roku, przyciągnęło aż 4 tysiące uczestników oraz 80 wystawców.

Punkt Porad Prawnych Państwowej Inspekcji Pracy 

Punkt porad prawnych prowadzony przez Państwową Inspekcję Pracy cieszył się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku odpowiedzieli na wiele pytań z zakresu prawa pracy. Studenci byli zainteresowani m.in. kwestiami dotyczącymi wynagrodzeń za pracę oraz umów o pracę i umów cywilnoprawnych. Wszystkie wątpliwości zostały rozwiane, a młodzi ludzie mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat swoich praw i obowiązków w pracy.

Pierwsza Praca

Targi Pracy na Politechnice Białostockiej to wyjątkowe wydarzenie, które ma na celu pomóc studentom w znalezieniu odpowiedniej pracy. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w takiej inicjatywie i pomóc młodym ludziom w rozwiązywaniu ich wątpliwości związanych z podjęciem pierwszej pracy.

Przy okazji Targów Pracy na Politechnice Białostockiej, Państwowa Inspekcja Pracy przypomniała o swojej roli i wskazała na ważność świadomości swoich praw w pracy. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu młodych ludzi, pierwsza praca może być trudna i często budzi wiele niepewności. Dlatego też edukacja i informacja na temat praw pracowniczych jest niezwykle istotna.

Rola Państwowej Inspekcji Pracy

Warto zaznaczyć, że Państwowa Inspekcja Pracy, jest zawsze gotowa do udzielania porad i pomocy w sprawach związanych z prawem pracy. Eksperci Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku służą swoją wiedzą, doświadczeniem oraz wsparciem w różnych sytuacjach, związanych z zatrudnieniem pracowniczym. Zachęcamy wszystkich pracowników oraz pracodawców do korzystania z porad prawnych oraz do wzięcia udziału w programach prewencyjnych Państwowej Inspekcji Pracy.

Dziękujemy Biurze Karier Politechniki Białostockiej za organizację wydarzenia i za zaproszenie przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy.

Galeria