Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 9 października 2023
3:24 minut

targi Jesień w sadzie i ogrodzie

Targi "Jesień w Sadzie i Ogrodzie" 

Targi ogrodnicze "Jesień w Sadzie i Ogrodzie" cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Podlasia. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 7-8 października 2023 r. Wśród licznych wystawców, swój punkt informacyjny miała również Państwowa Inspekcja Pracy, która przeprowadziła konkurs dla dzieci "Bezpieczeństwo Dzieci na Wsi- najważniejsze". Konkurs polegał na teście wiedzy związanej z pracami w gospodarstwie rolnym. Na stoisku Państwowej Inspekcji Pracy można było również uzyskać poradę prawną z zakresu prawa pracy.

Targi rozpoczęły się w sobotę o godzinie 10:00. Mimo wietrznej i nieprzyjemnej pogody, przybyli liczni goście. W niedzielę pogoda dopisała, a słoneczne niebo przyciągnęło jeszcze więcej osób. Podczas targów odbyło się wiele interesujących wydarzeń, m.in. rozstrzygnięcie jubileuszowej XX edycji konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, w którym wyłoniono laureatów 1,2 i 3 miejsca. Nagrody wręczał między innymi Okręgowy Inspektor Pracy w Białymstoku - Marek Aleksiejuk. Niedziela była szczególnie bogata w wydarzenia, gdzie odbyły się podsumowanie konkursów "Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne", a także „Hit Targów”, „Najatrakcyjniejsze Stoisko” oraz „Najbogatsza Oferta Targowa” .

Konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

Konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” jest wyjątkowo ważnym przedsięwzięciem w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa pracy na wsi i w gospodarce rolnej. Organizacja tego konkursu ma na celu podniesienie świadomości na temat konieczności dbałości o bezpieczeństwo w miejscu pracy podczas codziennych obowiązków w gospodarstwie rolnym. W konkursie "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" uczestniczy wiele gospodarstw, które starają się zapewnić jak najwyższy standard bezpieczeństwa pracy. Uczestnicy muszą spełniać określone kryteria dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy oraz stosowania odpowiednich środków ochrony indywidualnej. Oceniane są także wykorzystanie nowoczesnych technologii i rozwiązań służących poprawie standardów bezpieczeństwa. Konkurs ma wielki wpływ na poprawę standardów pracy rolników i pracowników gospodarstw rolnych, zwiększając jednocześnie ich świadomość bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Laureaci Konkursu

Laureatami etapu wojewódzkiego XX Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” w woj. podlaskim zostali:

  • Za najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w województwie podlaskim w 2023 roku uznano gospodarstwo Państwa Małgorzaty i Janusza Wielbut z miejscowości Borkowo 96, gm. Kolno, powiat kolneński. Gospodarstwo to zostało zakwalifikowane do centralnego etapu Konkursu.
  • Drugie miejsce przyznano Państwu Grażynie i Sławomirowi Leończukom z miejscowości Biszewo 8, gm. Grodzisk, powiat siemiatycki.
  • Na trzecim miejscu sklasyfikowano gospodarstwo Państwa Agaty i Michała Skarzyńskich z miejscowości Stary-Skarżyn 7, gm. Zambrów, powiat zambrowski.

Podziękowanie Państwowej Inspekcji Pracy

Oprócz konkursów, na targach odbywały się również wykłady i koncerty. Podczas wykładów można było poznać wiele ciekawych informacji na temat zabezpieczania drzew, krzewów, i roślin, a także o tworzeniu krótkich łańcuchów dostaw żywności. Koncerty zaś umilały czas podczas przerw między wydarzeniami.

Organizator targów Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie nie zapomniał również o kulinarnych doznaniach, oferując gościom "śniadanie prosto z podlaskiego pola" oraz zapewniając kulinarny klimat wsi. Ważnym elementem targów było również podziękowanie od KRUS za pomoc w przeprowadzeniu konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne", które otrzymali: Okręgowy Inspektor Pracy w Białymstoku Marek Aleksiejuk oraz przedstawiciele sekcji prewencji i promocji OIP Białystok:  Łukasz Gilewski oraz Bartłomiej Królik.

Podsumowanie

Tegoroczne Targi "Jesień w Sadzie i Ogrodzie" to wydarzenie, na które warto było przyjść i wziąć udział w wielu konkursach, poznać nowe osoby i co najważniejsze dokonać zakupu wszystkiego, co niezbędne do stworzenia pięknego ogrodu czy sadu.  Organizatorzy wspaniale przygotowali całodniową rozrywkę, obiecując jeszcze więcej atrakcji podczas kolejnych edycji.

Dziękujemy Podlaskiemu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego w Szepietowie za zaproszenie i organizację targów.

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu