• RSS
  • Wersja tekstowa
12.05.2021

Regionalny finał konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”

 

W dniu 12.05.2021r. Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku zorganizował finał regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”.  Konkurs, który zorganizowano po raz ósmy, jest kierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa pracy oraz inspirowanie młodych ludzi do podnoszenia poziomu wiedzy w tym zakresie.

Czas pandemii w każdym z obszarów naszego otoczenia powoduje zmiany, podobnie wyglądała sytuacja z opisywanym konkursem. Finał wojewódzki zamiast na początku roku odbył się obecnie, zaś na terenie województwa podlaskiego etap szkolny został przeprowadzony jedynie w jednej ze szkół ponadpodstawowych, tj. Zespół Szkół Handlowo – Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku. Tym samym, do etapu regionalnego przystąpiły jedynie dwie uczennice ww. szkoły.

W trakcie finału uczestnicy mieli za zadanie udzielić odpowiedzi na test zawierający 30 pytań z zakresu prawnej ochrony pracy.

Laureatami konkursu zostali:

- I miejsce – Paula Anna Dunaj - Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku,

- II miejsce – Paulina Malinowska - Zespół Szkół Handlowo- Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku.

Opiekunem uczennic startujących w konkursie i osobą odpowiedzialną za przygotowanie ze strony kadry pedagogicznej szkoły jest p. Aneta Nartowicz.

Wymienieni laureaci będą reprezentować nasze województwo w rywalizacji ogólnopolskiej konkursu, który zostanie przeprowadzony w dniu 28.05.2021 roku.

Okręgowy Inspektor Pracy p. Marek Aleksiejuk uhonorował laureatki konkursu oraz panią pedagog nagrodami rzeczowymi i dyplomami okolicznościowymi.

Tradycyjnie rywalizacja w części finałowej stała na bardzo wysokim poziomie – stąd składamy dyrekcji szkoły oraz p. A. Nartowicz gratulacje oraz wyrazy podziękowania za dobre przygotowanie merytoryczne uczniów do konkursu.GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234