• RSS
  • Wersja tekstowa
09.06.2021

Dyplom PIP w formie zdalnej

 

W dniu 09.06.2021r. Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku zorganizował pierwsze szkolenie w formie zdalnej w ramach programu „Zdobądź dyplom PIP”. Celem tego przedsięwzięcia adresowanego do grupy mikroprzedsiębiorstw, tj. firm zatrudniających do 10 osób, jest ułatwienie pracodawcom dostosowania firmy do obowiązujących przepisów prawa pracy – poprzez udostępnienie prostych materiałów informacyjno- edukacyjnych oraz działań z bieżącą merytoryczną pomocą ze strony inspekcji. Idea programu oparta jest na zasadzie samokontroli, pracodawca - korzystając z przygotowanych przez specjalistów PIP narzędzi (Listy kontrolnej z komentarzem) - samodzielnie identyfikuje występujące w zakładzie nieprawidłowości, ocenia skalę zagrożeń oraz określa sposoby i terminy ich likwidacji. W czasie realizacji działań programowych inspektorzy pracy służą pracodawcom doradztwem.

Zwieńczeniem programu jest przyznanie przez okręgowego inspektora pracy Dyplomów Państwowej Inspekcji Pracy tym pracodawcom, którzy pomyślnie ukończyli program. Forma zdalna szkolenia ma oczywiście wiele ograniczeń, m.in. brak kontaktu bezpośredniego z uczestnikiem czy możliwości precyzyjnych rozmów wyjaśniających. Biorąc to pod uwagę, bardzo ważnym elementem będzie potencjalna konsultacja pracodawców w trakcie działań dostosowawczych z pracownikami naszego urzędu.

W wymienionym szkoleniu uczestniczyło 7 pracodawców, którzy wysłuchali wykładów prowadzonych przez Beatę Kalinowską i Waldemara Lenkiewicza w tematyce przestrzegania prawa pracy, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Ze względu na ograniczony czas, prelegenci skupiali się na najistotniejszych problemach oraz pytaniach płynących ze strony słuchaczy. Kolejne działania należą do uczestników programu, w tym oczywiście eliminowanie ewentualnych nieprawidłowości.

 


GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234