• RSS
  • Wersja tekstowa
15.06.2021

Etap regionalny XVIII edycji Ogólnokrajowego konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne” rozstrzygnięty

 

W czerwcu 2021 roku w siedzibach Placówek Terenowych KRUS w Augustowie, Białymstoku i Zambrowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie oraz ogłoszenie wyników etapu regionalnego konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne”, którego Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku jest współorganizatorem.

W czasie wizytacji gospodarstw przeprowadzonych w maju bieżącego roku komisja konkursowa złożona z przedstawicieli OIP w Białymstoku oraz OR KRUS w Białystok zwizytowała i oceniła 41 gospodarstw biorących udział w tegorocznej edycji konkursu.

Podstawą ich oceny były elementy wpływające na bezpieczeństwo pracy, a w szczególności: organizacja obejścia i podwórza gospodarstwa, ład i porządek w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy, stan techniczny budynków inwentarskich i gospodarczych, stan techniczny maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w gospodarstwie rolnym, warunki obsługi i bytowania zwierząt gospodarskich, wyposażenie w ubrania robocze i środki ochrony osobistej, przechowywanie środków ochrony roślin i innych substancji niebezpiecznych, estetyka gospodarstw, zastosowane rozwiązania organizacyjne, technologiczne i techniczne wpływające na bezpieczeństwo osób pracujących i przebywających w gospodarstwie rolnym.

Laureatami konkursu na ziemi białostockiej zostali (powiaty białostocki, sokólski, moniecki, hajnowski, bielski, siemiatycki):
I miejsce - Elżbieta i Piotr Stępkowscy  - Krynki Sobole gm. Grodzisk
II miejsce - Zdzisław Marciszewski - Mroczki gm. Trzcianne
III miejsce – Aneta Moroz-Romaniuk - Stare Berezowo gm. Hajnówka

Laureatami konkursu na ziemi łomżyńskiej (powiaty łomżyński, zambrowski, kolneński, wysokomazowiecki, grajewski)  zostali:
I miejsce – Robert Saniewski - Kostry Litwa gm. Nowe Piekuty
II miejsce – Robert Truchel - Ostrożne gm. Zambrów
III miejsce – Janusz Buczyński - Ksebki gm. Kolno

Laureatami konkursu na ziemi augustowskiej (powiaty augustowski, suwalski, sejneński)  zostali:
I miejsce – Mirosław Czarniecki - Żłobin gm. Krasnopol
II miejsce – Krzysztof Młodzianowski -  Netta Folwark gm. Bargłów Kościelny
III miejsce – Krzysztof Paul - Kolnica gm. Augustów

Wszystkim laureatom etapu regionalnego życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim konkursu.

 



GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345