• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

16.12.2021

Suwalscy przedsiębiorcy nagrodzeni

 

W dniu 15 grudnia 2021r. w siedzibie oddziału OIP w Suwałkach odbyła się uroczystość nagrodzenia laureatów programów prewencyjnych PIP realizowanych w 2021 roku. Nagrody i wyróżnienia otrzymało pięcioro uczestników programu prewencyjnego „Zdobądź dyplom PIP” oraz pracodawczyni nagrodzona statuetką w ramach konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” – wszyscy z terenu województwa suwalskiego.

 

Firmy z dyplomami PIP:

- PHU SODYBA Jerzy Wojczulis z Puńska,

- SUGAR Paweł Pojawa z Suwałk,

- Apteka "REMEDIUM" S.C. Renata Zielińska i Robert Klucznik z Sejn,

- SC-TOOLSYSTEMS SP. Z O. O. z Suwałk,

- Zakład Mechaniki Pojazdowej Robert Wierżajtys z Suwałk.

Program Zdobądź Dyplom PIP jest programem opartym na zasadzie samokontroli, podczas której pracodawca, korzystając z publikacji Państwowej Inspekcji Pracy (przede wszystkim z „Listy kontrolnej z komentarzem”) i przy pomocy inspektora pracy jako eksperta, identyfikuje występujące w zakładzie problemy i nieprawidłowości, ocenia ich skalę oraz określa sposoby i terminy ich wyeliminowania lub ograniczenia. Gdy kontrola audytowa nie wykaże uchybień przedsiębiorca otrzymuje dyplom naszego urzędu.

 

Tradycyjnie najwięcej emocji i splendoru łączy się z konkursem „PRACODAWCA – ORGANIZATOR PRACY BEZPIECZNEJ”. W ramach opisywanej uroczystości statuetkę za zdobycie 3 miejsca w grupie zakładów zatrudniających od 50 do 249 osób otrzymała firma KRAM Sp. z o.o. z Suwałk.

Warto przypomnieć, że pierwsze miejsca w tym konkursie zdobyły:

- PPUH „Rogowski”, s.c. z Łomży – w kategorii zakładów zatrudniających do 40 osób,

- SALAG sp. z o.o. sp. kom. z Suwałk w grupie zakładów zatrudniających od 50 do 249 osób.

 

W trakcie spotkania zgromadzeni przedsiębiorcy wysłuchali krótkiej informacji o działalności naszego okręgu w mijającym roku.

Nagrody i upominki laureatom wręczali – Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Białymstoku – Jarosław Janowicz i kierownik Oddziału OIP w Suwałkach – Mirosław Liszewski. Jak przystało na rangę lokalnego wydarzenia – relację przekazało radio „5” z Suwałk.GIP Przejdź do GIP Porady prawne