• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

16.08.2022

Państwowa Inspekcja Pracy na dożynkach wojewódzkich w Ciechanowcu

 

14 sierpnia 2022r. w Muzeum Wsi w Ciechanowcu odbyły się Dożynki wojewódzkie, będące okazją do wystawienia punktu informacyjnego OIP Białystok i podsumowania tegorocznej edycji konkursu „Żniwa mogą być bezpieczne”.

 

 

Muzeum Wsi w Ciechanowcu, w tym dniu odwiedziło dziesiątki tysięcy osób. Część z nich zainteresował punkt informacyjny OIP Białystok. Pracownicy OIP prowadzili punkt promocyjny zasad bezpieczeństwa pracy w rolnictwie. Udzielano porad w tym zakresie i rozprowadzano broszury, ulotki oraz gadżety inspekcyjne.    

Dożynki stanowiły dobrą okazję do podsumowania zorganizowanego już po raz 25 konkursu „Żniwa mogą być bezpieczne”. W czasie 118 wizytacji prac żniwnych prowadzonych w ramach konkursu, przeprowadzono rozmowy z 128 rolnikami prowadzącymi żniwa, najczęściej operatorami kombajnów. Komisja konkursowa wybrała 4 rolników, którzy prowadzili bezpiecznie prace żniwne.

 

Jeden z laureatów Krzysztof Kunicki zamieszkały w Krasowie Wielkim i jego zadbany sprzęt.

 

Laureaci i organizatorzy przed namiotem Inspekcji Pracy, chwilę po wręczeniu nagród ufundowanych przez Marszałka Województwa, Okręgowy Inspektorat Pracy, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Podlaską Izbę Rolniczą.

 

Tegoroczne żniwa na terenie województwa podlaskiego przebiegły bezpieczniej jak w latach poprzednich. Wszystkich rolników zapraszamy do udziału w innych działaniach promocyjnych organizowanych przez inspekcję pracy.

 

 


GIP Przejdź do GIP Porady prawne