• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

06.03.2023

Regionalny etap X edycji konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”.

To już 10 edycja konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, legalności zatrudnienia oraz innej pracy zarobkowej.

 

 

Konkurs składa się z trzech etapów, pierwszy – przeprowadzany w szkołach, drugi- regionalny i organizowany przez Okręgowe Inspektoraty Pracy oraz trzeci – centralny, organizowany przez Główny Inspektorat Pracy w którym reprezentanci województwa ubiegają się o miano finalistów krajowych. 

photo-output2

Tegoroczny etap regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” odbył się 3 marca 2023r w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, w którym wzięło udział 27 z 32 zgłoszonych finalistów etapu szkolnego wraz z 15 nauczycielami - opiekunami. Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Okręgowego Inspektoratu Pracy wyłoniła trójkę laureatów, która będzie reprezentowała woj. podlaskie podczas eliminacji krajowych.

photo-output1

Pierwsze miejsce zajęła: Łucja Ostaszewska z Zespołu Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie.

 

Drugie miejsce zajęła: Martyna Ignatowicz z Zespołu Szkół Rolniczych im. Mjr Henryka Dobrzyńskiego- Hubala w Sokółce.

 

Trzecie miejsce zajęłaJoanna Skutnik z Zespołu Szkół Handlowo- Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu zarówno etapu regionalnego jak i szkolnego serdecznie dziękujemy za poszerzanie wiedzy z zakresu prawa pracy, a finalistom życzymy powodzenia na etapie centralnym konkursu.

Podziękowania należą się również nauczycielom za wkład i wysiłek w przygotowywaniu uczniów do konkursu.

photo-output3
 GIP Przejdź do GIP Porady prawne