Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 26 stycznia 2024
1:38 minut

Ferie Zimowe z PIP

Bezpieczne Ferie - Działalność Edukacyjna 

W ramach działań edukacyjnych Państwowej Inspekcji Pracy, region podlaski staje się areną ważnej akcji szkoleniowej, która ma na celu zwiększenie świadomości dzieci odnośnie bezpieczeństwa. Specjalnie na okres ferii zimowych, ekspert z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku przygotował serię warsztatów skierowanych do najmłodszych, ucząc ich, jak unikać niebezpieczeństw podczas wykonywania codziennych prac w gospodarstwie rolnym.

Pierwszy Tydzień Ferii

Łukasz Gilewski z sekcji prewencji i promocji Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białegostoku z niezwykłą pasją dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z dziećmi w różnych miejscowościach województwa podlaskiego. W pierwszym tygodniu ferii warsztaty odbyły się w miejscowościach Rafałówka, Krynki, Knyszyn, Narew i Szudziałowo, ciesząc się dużym zainteresowaniem wśród młodych uczestników.

Szkolenia

Spotkania z dziećmi koncentrują się na interaktywnej formie nauki, gdzie poprzez rozmowy, prezentacje i gry edukacyjne, dzieci mają szansę lepiej zrozumieć zasady bezpieczeństwa. Ekspert PIP wskazuje również, jak ważne jest, aby zachowywać ostrożność w codziennym życiu i jak dużą rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa odgrywają dorośli.

Po każdych spotkaniach dzieci otrzymują gadżety, które nie tylko mają za zadanie przypominać o ważnych zasadach bezpieczeństwa, ale także stanowią miłą pamiątkę z udziału w warsztatach.

Drugi Tydzień Ferii

W drugim tygodniu ferii planowane jest kontynuowanie akcji w takich miejscowościach jak Jaświł, Bondary i Juszkowy Gród, gdzie kolejne grupy dzieci będą miały okazję uczestniczyć w tych wartościowych szkoleniach.

Podsumowanie

Akcja Bezpieczne Ferie z Państwową Inspekcją Pracy to doskonała inicjatywa edukacyjna, mająca realny wpływ na podnoszenie świadomości dzieci w zakresie bezpieczeństwa. Działania przeprowadzone na terenie województwa podlaskiego, podkreślają wagę edukacji już od najmłodszych lat i są krokiem w kierunku budowania bezpiecznej przyszłości dla nas wszystkich.

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu