Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 8 lipca 2024
1:25 minut

targi Augustów

W niedzielę, 7 lipca 2024 roku, Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku uczestniczył w Targach "Polska Smakuje" w Augustowie, oferując bezpłatne porady prawne w ramach letniej akcji informacyjnej. Stoisko OIP odwiedziło wielu mieszkańców i turystów zainteresowanych tematyką prawa pracy.

Eksperci z OIP Białystok byli dostępni przez cały dzień, udzielając porad i odpowiadając na pytania z zakresu prawa pracy. Uczestnicy wydarzenia szczególnie interesowali się tematami dotyczącymi pracy sezonowej, umów o pracę , a także bezpieczeństwem i higieną pracy.

Nasi specjaliści zwracali uwagę na znaczenie legalnego zatrudnienia i korzyści wynikające z pracy na podstawie właściwej umowy. Uczestnicy otrzymali materiały informacyjne, które mogą pomóc im w lepszym zrozumieniu przepisów prawa pracy.

Wielu odwiedzających wyrażało zadowolenie z możliwości uzyskania fachowej porady w przyjaznej atmosferze. Doceniano praktyczne wskazówki i indywidualne podejście do każdego przypadku.

Wydarzenie to potwierdza potrzebę organizowania podobnych akcji informacyjnych. OIP Białystok planuje kontynuować działania edukacyjne w kolejnych miejscowościach województwa podlaskiego, aby dotrzeć do jak największej liczby osób z wiedzą o prawach i obowiązkach pracowniczych.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i skorzystali z porad. Przypominamy, że Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku jest zawsze gotowy do udzielania informacji i wsparcia w kwestiach związanych z prawem pracy.

Poniżej dane kontaktowe:

Okręgowy Inspektorat Pracy w w Białymstoku

ul. Fabryczna 2, 15-483 Białystok

tel. (85) 678 57 00 - kancelaria
e-mail: kancelaria@bialystok.pip.gov.pl
e-puap: /PipOipBialystok/SkrytkaESP


Bezpłatne porady prawne:

  • dla osób dzwoniących z telefonów stacjonarnych: 801 002 408
  • dla osób dzwoniących z telefonów komórkowych: 459 595 408

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu