Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 26 czerwca 2024
1:13 minut

punkt porad prawnych

Rusza wakacyjna kampania "Legitna Praca" w województwie podlaskim

Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku rozpoczyna wakacyjną kampanię informacyjno-edukacyjną "Legitna Praca" skierowaną do młodzieży szkolnej i akademickiej na terenie województwa podlaskiego.

Głównym celem akcji jest przekazanie młodym ludziom wiedzy o przepisach prawa pracy, ich uprawnieniach i obowiązkach związanych z różnymi rodzajami umów, czasem pracy oraz wynagrodzeniem. Kampania ma również na celu uświadomienie zagrożeń związanych z pracą "na czarno" i jej konsekwencjami.

Punkt Porad Prawnych PIP 29-30 czerwca w Szepietowie

Pierwszym wydarzeniem w ramach kampanii będzie udział punktu porad prawnych z zakresu prawa pracy PIP na XXX Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych, która odbędzie się 29-30 czerwca w Szepietowie. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nie tylko osoby rozpoczynające karierę zawodową, ale także pracowników z dłuższym stażem pracy oraz pracodawców.

Kampania "Legitna Praca" ma na celu kształtowanie kultury bezpieczeństwa wśród osób wkraczających dopiero na rynek pracy . Chcemy, aby młodzi ludzie byli świadomi swoich praw i obowiązków, a także potrafili rozpoznawać i unikać nieuczciwych praktyk pracodawców.

Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w naszej kampanii. Wiedza o prawie pracy to pierwszy krok do bezpiecznej i satysfakcjonującej kariery zawodowej.

 

Więcej informacji o kampanii "Legitna Praca" można znaleźć na stronie www.prawawpracy.pl  

 

Pamiętaj: Legitna praca to bezpieczna praca!

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu