Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 3 lipca 2024
1:40 minut

szkolenie

Szkolenie

3 lipca 2024 roku w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku odbyło się szkolenie dla pracodawców w ramach programu "Efektywne zarządzanie ryzykiem zawodowym". Wydarzenie to stanowiło kolejny etap realizacji inicjatywy Państwowej Inspekcji Pracy, mającej na celu podniesienie świadomości pracodawców w zakresie znaczenia prawidłowej oceny ryzyka zawodowego.

Zasady Zarządzania Bezpieczeństwem

Podczas szkolenia inspektorzy pracy omówili zasady zarządzania bezpieczeństwem w miejscu pracy, w tym:

  • zasady szacowania ryzyka zawodowego
  • metody identyfikacji zagrożeń w zakładzie pracy
  • prawidłowe dokumentowanie wyników oceny ryzyka
  • skuteczne działania na rzecz eliminacji lub ograniczenia ryzyka
  • analizę przyczyn i okoliczności wypadków przy pracy

Uczestnicy szkolenia mieli okazję nie tylko zdobyć cenną wiedzę teoretyczną, ale także wymienić się doświadczeniami i przedyskutować praktyczne aspekty wdrażania procedur bezpieczeństwa w swoich firmach.

Statystyki Wypadków

Statystyki wypadków przy pracy w Polsce są alarmujące. W 2023 roku w wypadkach przy pracy zostało 68 663 osób, a 168 z nich poniosło śmierć[1]. Te dane pokazują, jak istotne jest podejmowanie działań prewencyjnych i ciągłe doskonalenie systemów zarządzania bezpieczeństwem.

Zgłoś Swój Udział

Zachęcamy wszystkich pracodawców do udziału w programie "Efektywne zarządzanie ryzykiem zawodowym". Oferuje on nie tylko bezpłatne szkolenia i materiały edukacyjne, ale także indywidualne wsparcie inspektorów pracy w eliminacji zagrożeń w Państwa firmach. Udział w programie to inwestycja w bezpieczeństwo pracowników i długofalowy rozwój przedsiębiorstwa.

Aby dołączyć do programu lub uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem tel. 85 678 57 05

lub przez e-mail: prewencja@bialystok.pip.gov.pl 

 

Pamiętajmy, że prawidłowa ocena ryzyka zawodowego to pierwszy i najważniejszy krok w kierunku bezpiecznego miejsca pracy. Nie czekajmy na wypadek - działajmy proaktywnie dla dobra pracowników i rozwoju firmy!

 

[1] GUS Wypadki przy pracy w 2023 r. – dane wstępne: https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/warunki-pracy-wypadki-przy-pracy/wypadki-przy-pracy-w-2023-r-dane-wstepne,3,54.html

 

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu