Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 20 czerwca 2024
1:21 minut

szkolenie

Szkolenie

20 czerwca 2024 roku, w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Białymstoku, odbyło się szkolenie organizowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku. Wydarzenie zgromadziło 82 pracowników Inspektoratu, którzy mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat przeciwdziałania negatywnym skutkom stresu oraz mobbingu w miejscu pracy.

Tematyka spotkania była ważna dla utrzymania wolnego od nadużyć środowiska pracy i przeciwdziałania problemom mogącym wpływać na zdrowie psychiczne i fizyczne. Szkolenie zostało podzielone na dwie główne części: zarządzanie stresem oraz przeciwdziałanie mobbingowi.

Stres

Podczas pierwszej części szkolenia, eksperci z Okręgowego Inspektoratu Pracy szczegółowo omówili mechanizmy powstawania stresu zawodowego oraz jego wpływ na zdrowie pracowników. Przedstawione zostały konkretne strategie i techniki radzenia sobie z codziennym stresem, które mogą zostać wdrożone zarówno indywidualnie, jak i na poziomie organizacyjnym.

Mobbing

Kolejna część spotkania skupiła się na problematyce mobbingu. Uczestnicy obejrzeli film ilustrujący przykłady molestowania, dyskryminacji oraz mobbingu, co pozwoliło na lepsze zrozumienie skomplikowanego charakteru tych zjawisk. Film pokazał realne historie i sytuacje, które mogą mieć miejsce w każdym miejscu pracy, podkreślając jednocześnie konieczność szybkiego i skutecznego reagowania.

Ponadto, eksperci przedstawili teoretyczne aspekty związane z mobbingiem, obejmujące jego definicję, formy oraz przepisy prawne mające na celu jego zwalczanie. Podkreślili również znaczenie wsparcia ze strony pracodawców i pracowników w budowaniu środowiska wolnego od nadużyć.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom szkolenia za zaangażowanie i serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych naszych inicjatywach.

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu