Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 2 października 2023
2:1 minut

plakat turniej drwali

Turniej o "Srebrną Siekierę" Nadleśniczego

29 września 2023 roku w Nadleśnictwie Rudka odbył się Turniej o "Srebrną Siekierę" Nadleśniczego, który zgromadził wielu zawodników i miłośników pracy leśnej. Turniej zorganizowany został we współpracy z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Białymstoku, a jego celem było propagowanie bezpiecznej pracy w lesie oraz popularyzacja zawodu leśnika.

Konkurencje

Wszyscy uczestnicy turnieju mieli do wykonania kilka konkurencji związanych z pracą przy drzewach. Pierwszą była ścinka drzew, co dla niektórych była już znana i rutynowa czynność, ale dla innych była prawdziwą próbą siły i umiejętności. Druga konkurencja wymagała precyzji, a mianowicie przecięcie kłody na desce. Trzecia konkurencja to wymiana łańcucha, zaś ostatnią było wykonanie przerzynki kombinacyjnej. Niewątpliwie były to zadania wymagające skupienia, precyzji i szybkości, co sprawiało, że emocje wśród zawodników były ogromne.

Bezpieczeństwo

Podczas turnieju zwracano szczególną uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i zasad BHP. Dlatego też organizatorzy współpracowali z Przedstawicielami Państwowej Inspekcji Pracy. Dzięki temu wszyscy uczestnicy mogli bezpiecznie rywalizować i podziwiać swoje umiejętności, a widzowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca w lesie w praktyce.

Dodatkowo warto wspomnieć, że oprócz promocji bezpiecznej pracy w lesie i zawodu leśnika, turniej miał na celu również propagowanie ekologii oraz dbałości o środowisko naturalne. Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudka podkreślał, że lasy to nie tylko miejsce pracy, ale przede wszystkim skarbnica przyrody i miejsce wypoczynku.

Podsumowanie

Turniej o "Srebrną Siekierę" Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudka był z pewnością bardzo udaną imprezą, a zaproszenie do udziału w nim to wielkie wyróżnienie dla każdego leśnika. Organizacja takich imprez pozwala nie tylko na promocję zawodu i idei z nim związanych, ale także na integrację środowiska leśniczego oraz pokazanie szerokiej publiczności, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają lasy i leśnicy.

Dziękujemy Nadleśnictwu Rudka za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tegorocznym wydarzeniu. Turniej był doskonałą okazją do pokazania umiejętności i do zacieśniania więzi między ludźmi pracującymi w lesie. Mamy nadzieję, że imprezy będą organizowane w przyszłości, dzięki czemu praca leśnika stanie się bardziej popularna i zyska zasłużone uznanie.

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu